Recente :

Pandurii Targu Jiu o va intalni in turul II preliminar din UEL pe Levadia Tallinn.

joi, iulie 11, 2013

Pandurii Tg Jiu si-a aflat primul adversal din parcursul, speram cat mai lung, lor in UEFA Europa League. Pandurii vor juca contra echipei estone Levadia Tallinn in deplasare pe data de 16 Iulie.

Levadia Tallinn a invins in mansa dubla contra galezilor de Bala Town. Desi in primul tur Levadia a pierdut in Tara Galilor cu 0 - 1 sec, s-a revansat fata de Bala Town, in Estonia, invingand clar cu 3 - 1.

Imediat dupa inceputul celei de-a doua reprize Levadia conducea cu un scor de neprezentare (3 - 0) , oaspetii marcand golul de onoare in minutul 89, prin Jones. Toate cele trei goluri ale estonienilor au fost marcate de Rimo Hunt. Un atacant foarte bun in varsta de 27 de ani,.

Mansa a doua a meciului Pandurii Tg. Jiu - Levadia Tallinn va avea loc in Romania pe 23 Iulie, aceasta partida va fi transmisa in direct pe DigiSport 1.

sursa foto : digisport.ro